Nar Kg

Nar Kg

7.95 

Ürün Miktarı
Stok kodu: 2701036 Kategoriler: , , Etiketler:

Nar kg

Tatlı-ekşi tadıyla adeta bir vitamin deposu olan nar hem kendi başına meyve olarak hem de yemeklerde farklı bir lezzet olarak kullanılabilir. Soyması kolay, yemesi keyifli olan nar artık sofralarda salatalara, zeytinyağlı dolmalara, tatlılara da eşlik eden harika bir alternatif olarak sofralarda yerini alıyor. Bereketi dolayısıyla kendinden bolca söz ettirirken, çocuklar için de yemesi eğlenceli bir vitamin deposu oluyor.
Nar, lezzetli olduğu kadar potasyum ve demir minerali ile C vitamini açısından çok zengin, B1, B2 vitaminleri ile kalsiyum ve fosfor minerallerini de barındırıyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmede yardımcı oluyor, harareti alıyor ve menopoz şikayetlerini azaltıyor.
Nar tanelerini ister süs olarak kullanabilir, aromasından yararlanabilir, tek başına yiyebilir ya da suyunu sıkarak içebilirsiniz.Narı kabuğundan daha kolay ayıklayabilmek için; ikiye böldüğünüz narı ters bir şekilde bir kasenin üzerinde tutun. Tahta kaşık yardımı ile kabuğuna yavaşça vurarak taneleri düşürmeye başlayın. Dökülen narları kasede toplayın. Çarşıdan aldığınız bir taneyi eve gelince bin taneye dönüştürerek sevdiklerinizle paylaştırın.

TOP